Třída SLUNÍČKA Sluníčka80x80

Právní forma:
Příspěvková organizace
Platnost ŠVP 3 roky

Telefonní kontakty pro omlouvání:

Fialky     - 601 390 878

Sluníčka - 774 808 152

Včeličky  - 774 808 153

Srdíčka   - 702 019 838

Žabičky  - 607 097 845

Motýlci   - 607 097 846

Přihlášení

Tak jsme se opět sešli. Prázdniny utekly jako voda a už zase chodíme do školky. Noví kamarádi se pomalu rozhlíží, zkušení školkáčci si ví rady a jsou vzorem i pomocníky pro nové kamarády. Zatím si všichni vedou skvěle. Seznamujeme se, hrajeme si, zpíváme, učíme se sluníčková pravidla, tvoříme. Podívejte jak to to vypadalo u Sluníček v prvním zářijovém týdnu.

školka 1školka 17školka 16 více foto zde

Nashledanou v září! sluníčka 2017

Ještě než jsme se rozběhli na prázdniny, tak jsme si zazpívali a zatančili s Hudebním divadlem Hnedle vedle. Přijali jsme pozvání na zahradu SZEŠ a OA v Žatci, akci pořádalo MC Sedmikráska. Sluníčko svítilo a oblíbené písničky z pohádek nám udělaly radost. Byla to prima zábava na konec školního roku.

Muzikohratky 1Muzikohratky 2Muzikohratky 3Muzikohratky 4

Již podruhé v krátkě době jsme se vypravili do Tuchořic. Tentokrát jsme byli pozváni, abychom vystoupili na zahájení Sportovních her Tuchořice 2017, které se konaly v areálu Domova "Bez zámků". Děti se představily s vystoupením Vodoměrka Věrka a Rákosníček. Také na tuto akci nás doprovodili rodiče, děkujeme.

Sportovní hry jsou setkáním mentálně postižených nejen z Ústeckého kraje. Letošních her se účastnilo 10 družstev z  Ústeckého a Středočeského kraje včetně dvou družstev pořádajícího Domova „Bez zámků“ Tuchořice.

P1010836  více foto zde

Pro letošní zahradní slavnost jsme si zvolili téma VODA. Takže se naše dny ve školce plnily povídáním a zpíváním o vodě, také malováním, pokusy s vodou prostě vším co se týká vody. Hledali jsme písničky pro naše vystoupení a opět jsme sáhli po tvorbě našich oblíbených autorů Zdeňku Svěrákovi a Jaroslavu Uhlířovi a vybrali jsme písničku Vodoměrka Věrka. Protože máme rádi pohádky, tak jsme k vodoměrce vybrali ještě postavičku Rákosníčka, který jak známo má svůj rybník Brčálník a v jednom z příběhů se potká i s vodoměrkou Věrkou. Holčičky představovaly lehoučké, něžné vodoměrky a kluci šikulku Rákosníčka. Den byl jako malovaný a zahradní slavnost jsme si užili. Rodiče a všichni hosté byli skvělí a odměnili všechna vystoupení velkým potleskem. Došlo i na občerstvení na našem mlhovišti. Bez vody by to prostě nešlo, to všichni dobře víme.

IMG 9918 více foto zde

společná fotogalerie MŠ zde