Zahradní slavnost je tradiční akcí, která neodmyslitelně patří k závěru školního roku. Každá třída si připravila pohybové vystoupení na téma povolání. Slavnost zahájily naše malé MAŽORETKY a pohybová skladba "Když baletky dobaletí" se kterou děti uspěly na festivalu mateřských škol Mateřinka. Následovala vystoupení tříd. SLUNÍČKA - jako lékaři porodníci, pediatři a pečliví rodiče, MOTÝLCI jako fotbalový team a roztleskávačky, FIALKY jako loupežníci, kteří změnili řemeslo a stali se z nich promovaní inženýři, VČELIČKY jako dobrodružní námořníci, ŽABIČKY zahradníci s kouzelnými květinami a SRDÍČKA jako krásné Miss a pánové porotci. Následovalo úžasné vystoupení našich HOSTŮ ze STARDANCE Chomutov a našeho kroužku COUNTRY TANCŮ. Předtavily se i tanečnice ZUMBY, nejprve malé školkové a potom odrostlejší, ale také školkové.
Závěr patřil společné písničce všech dětí s názvem MATEŘINKY.