Zápis na web

Vážení rodiče,

v pondělí 20.5. 2024 bude mateřská škola uzavřena z důvodu odstávky vody, která potrvá od 8:00 do 15:00 hodin.

Nelze zajistit hygienu a stravování dětí.

Škole byla tato skutečnost oznámena včera odpoledne formou SMS, informaci jsme ověřili u SčVK: PLÁNOVANÉ ODSTÁVKY VODY

Děkujeme za pochopení.

Sokolové se sjedou do Prahy v týdnu od 30. 6. – 5. 7. 2024, aby veřejnosti představili svou širokou činnost, bohatou historii a hlavně moderní současnost.

Ve středu tuto událost odstartoval první oblastní slet v České rebublice, který se konal  8.5. 2024 v Chlumčanech u Loun.

Nejmladší cvičenci z naší školky se představili ve skladbě pro rodiče a děti s názvem ČMELÁČCI a ve skladbě pro předškolní děti MRAVENCI, celkem v počtu 16 dětí. Nácvik skladeb v naší školce probíhá pod vedením paní učitelky Bohumily Černé a dále s nácvikem pomáhají paní učitelky Hanka Vodičková, Maruška Řezáčová a s doprovodem pomáhá ještě Katka Stránská.

Za dospěláky vystupují se skladbou pro ženy a dorostenky V RYTMU SRDCE nejen naše paní učitelky, ale také maminky, které do naší školky v minulosti i nyní dávaly své děti, slečny které k nám do školky jako děti chodily a další milé dámy, které se s chutí přidaly. Nácvik tohoto 16-ti členného celku vede paní učitelka Bohunka Černá.

Držíme palce, ať se jim další vystoupení v Roudnici nad Labem, Lounech, Zbrašíně a v červenci v Praze podaří stejně skvěle jako to první, které úspěšně zvládli ve středu.

Jaké skladby jsou připraveny pro XVII VŠESOKOLSKÝ SLET 2024  v Praze ve FORTUNA ARENA  najdete ZDE

51109F7A D61C 4EA2 93C8 E41FCFCD6C3B 2IMG 4077IMG 4083 1IMG 4084 1IMG 4086 1IMG 4089IMG 4093IMG 4100

Kolektivnaší školky připravil doprovodný environmentální program pro děti na Sázení stromů - akci města Žatce. Po zasazení stromku děti skládaly stromové puzzle a pojmenovávaly jeho části, po hmatu poznávaly přírodniny, třídily co do lesa patří a nepatří, poznávaly zvířecí úkryty a na závěr se dozvěděly, proč jsou pro nás lesy důležité, jaký mají význam nejen pro člověka, ale pro přírodu a planetu celkově. Po splnění úkolů si vybraly drobné odměny. Byl to příjemný a naplněný den. Děkujeme, že Vám na přírodě záleží.

sázení 3sázení 2sázení 1 24sázení 7sázení 5sázení 4sázení 8sázení 6

Kopie návrhu Mateřská škola Bratří Čapků 2775 1

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2024

Počasí nám přeje a láká k objevování – tak se v úterý 26.3. vypravily dti z Motýlků a ze Včeliček na výlet na Písečný vrch u Milé. Na výletě nás čekal nejen krásný výhled na České středohoří, ale také doprovodný environmentální program Cesta do pravěku. Po svačině na úpatí hory nás čekalo krátké seznámení s pračlověkem, naším předkem, který žil kdysi i na tomto Písečném vrchu. Proměnili jsme se na chvíli také na pračlovíčky a cestou nahoru jsme tvořili mapu – na kůži jsme uhlem zakreslovali význačné prvky (stromy, kameny, kopečky, noru…). Během putování jsme si ještě pověděli o době kamenné a prohlédli si pravěkou sekyru. Za krátko naše tlupa dorazila do tábořiště – děti se rozdělily na menší skupinky, hledaly si příjemná místa pro svůj „domov“, stavěly si z kamenů domečky, ohniště, vařily oběd… Pračlovíčci si také na okolních keřích mohli nasbírat ovčí vlnu a využít k tvoření. Nakonec si společně zkusili ulovit a ochočit divokou ovci – lov i domestikace byla úspěšná a tak jsme se k autobusu všichni vraceli spokojení a plní zážitků.

Cesta do pravěku 02Cesta do pravěku 01

Dne 21. 3. 2024 jsme v naší školce oslavili den vody. Pro děti byl v zákoutích naší zahrady připraven ekologický výukový program S panem Kaprem pod hladinou. Program byl vzdělávací, ale založen především na hře, prožitku a smyslovém vnímání. Kapřík se s dětmi přivítal básničkou a pohlazením. Představil jim své rybí kamarády, se kterými si děti mohly „zaplavat“ a seznámily se s prostředím, ve kterém žijí. Děti tvořily vodní toky, zastavily se u našeho zahradního jezírka, skládaly kapří puzzle a vybíraly vhodnou vodu pro ryby a další vodní živočichy. Na závěr nechybělo ohlédnutí za programem – děti si zopakovaly, co vše zažily, co nového se dozvěděly a co se jim nejvíce líbilo. Z ohlasů vyplývá, že si s panem Kaprem všichni užili skvělý den pod hladinou!

Den vody 02Den vody 01

Světový den vody se každoročně slaví 22. března. I když si to možná často neuvědomujeme a bereme jako samozřejmost, voda je pro náš život naprosto nezbytná a zásadní. Její nedostatek by měl pro život na zemi katastrofální následky.  Letos nás tímto dnem bude provázet pan Kapr!

Den vody 2024