Světový den vody se každoročně slaví 22. března. I když si to možná často neuvědomujeme a bereme jako samozřejmost, voda je pro náš život naprosto nezbytná a zásadní. Její nedostatek by měl pro život na zemi katastrofální následky.  Letos nás tímto dnem bude provázet pan Kapr!

Den vody 2024

Certifikát Mrkvička 2024

Na školní zahradě máme nové naučné prvky:

prvek BIOTOP ZAHRADA                                                                              prvek HLASY LESA   altánprvek hlasy lesa

BIOTOP ZAHRADA - poblíž pavilonu se zelenou střechou                    HLASY LESA v zadní části zahrady u altánu

Opět jsme se zapojili do soutěže: soutěž Lesní tajemství

Své práce odeslaly třídy Motýlci a Včeličky: Motýlci 1Motýlci 2 Co skrývá les třVčeličkyco skrývá les Včelky

Osvědčení PRIMAVIZUS 2024

Školní zralost 2024

Vážení rodiče,

v mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost ochránit své dítě před vznikem pozdějších komplikací.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

✓ Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. Čím dříve je u dětí oční vada zjištěna a včas korigována, tím vyšší je pravděpodobnost jejího úspěšného vyléčení.

✓ Velký podíl na vzniku dioptrických očních vad včetně šilhání a tupozrakosti má rovněž dědičnost. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

✓ Jedním z důsledků nezjištěné a neléčené vady zraku u dětí je riziko vzniku úrazu. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Informace o termínu vyšetření Vám sdělíme. Pro sjednání konkrétního termínu je rozhodující počet zájemců. Prosíme, zapište se co nejdříve do tabulky, která je k dispocici v každé třídě.

Více informací ZDE

PF 2024

Vánoční jarmamrk 2023

Je tu čas na DÝŇOVÁNÍ. Setkáváme se s rodiči v rámci tříd a tvoříme, ochutnáváme polévku, uíváme si zábavných her a úkolů.

Dýňování u SrdíčekDýńování SluníčkaDýňování Fialky

Divadlo Letadlo 10 23