Vánoční jarmamrk 2023

Je tu čas na DÝŇOVÁNÍ. Setkáváme se s rodiči v rámci tříd a tvoříme, ochutnáváme polévku, uíváme si zábavných her a úkolů.

Dýňování u SrdíčekDýńování SluníčkaDýňování Fialky

Divadlo Letadlo 10 23

Den stromů 2023 FOTOGALERIE

Ve středu 18. října jsme v naší mateřské škole společně oslavili Den stromů! Tak jako již tradičně, je to v novém školním roce naše první společná akce s environmentální tématikou. Stačí si prohlédnout naši zahradu a hned víme, jak a čím jsou pro nás stromy užitečné – čistí vzduch, poskytují stín, zadržují vláhu, chrání před větrem, jsou domovem živočichů, poskytují nám „herní materiál“ (klacíky, listy, semínka, šišky) a nakonec jsou také krásné – obzvlášť teď na podzim. Aby byly děti připravené stromy (a přírodu obecně) chránit, je potřeba, aby si k nim nejprve vytvořily kladný vztah – a právě na to byl zaměřený dnešní Den stromů především. Nejprve jsme stromům společně zazpívali píseň „Stromy“ a pak jsme se po třídách rozešli po zahradě k několika stanovištím… Děti skládaly mandaly z přírodnin, poznávaly přírodniny po hmatu, prohlížely různá semínka stromů a zasadily si je jako pokus k pozorování klíčení. Prohlížely si různé druhy dřevin dle kůry a vyzkoušely si frotáž. Házely šiškou, zkoumaly drobné živočichy pod kůrou padlých kmenů, objímaly stromy, prohlížely barvy a strukturu listů přes rámečky a vytvořily si společný ubrus vyťukáváním barev z listů. I přes chladné a mlhavé podzimní počasí jsme si dopoledne na zahradě užili a přejeme všem stromům na světě jen to nejlepší! 

DRAKIÁDA 2023

Sportovní dopoledne na sportovišti MLÁDÍ u ZŠ Komenského alej v Žatci - ve čtvrtek 21.9.2023. Další vydařená akce pro malé sportovce. Letos nám přálo i počasí a tak si děti užily parádní dopoledne plné pohybu a zábavy v krásném prostředí. 

 Mládí 01Mládí 02Mládí 03Mládí 04Mládí 05Mládí 06Mládí 07Mládí 08Mládí 09Mládí 10

Zatímco se v září nováčci seznamují se školkou, zkušení předškoláci již vyrážejí na první akce mimo školku.

V pondělí 18. září probíhal první ročník soutěže  "Soutěžíme s Hugem" v prostorách Chrámu chmele a piva v Žatci, kterou pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje Územní odbor Žatec ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policií Žatec  a JSDH Žatec. 

Cílem této soutěže je  seznámení dětí předškolního věku s prací profesionálních a dobrovolných hasičů. Dále soutěž prověří fyzickou zdatnost dětí a jejich dovednosti v připravených soutěžích. 

Soutěž je určena  pro předškoláky z mateřských škol, pro čtyřčlenná družstva. 

Soutěžní disciplíny :

  požární ochrana  -  dálková doprava vody - hod házecími kroužky -  stříkání na cíl -  manuální zručnost - dopravní předpisy

Naší školu úspěšně reprezentovala družstva dětí  ze tříd Včeliček, Srdíček a Fialek. Gratulujeme! 

 Soutěž HUGO 2Soutěž HUGO 3Soutěž HUGO 1

Vážení rodiče,

zdravíme Vás z ještě tiché školky a posíláme první, skoro poprázdninový, pozdrav. Čas, kdy se školka opět zaplní dětmi a rozezní dětskými hlásky se blíží a pro toho, kdo půjde do školky se svým dítětem poprvé, je to možná už čas přemýšlení, jak to všechno zvládnout. Podívejte se JAK NA  ADAPTACI, třeba tam najdete odpověď na některé Vaše otázky, nebo se Vám bude hodit nějaká naše zkušenost, postřeh, doporučení. Zkuste to, za to nic nedáte a my se na Vás zatím budeme tešit! 😉

Domečky PROVOZ MŠ prázdniny 23

 

Zahradní slavnost 2023 2