ČERTOVINY 2021zm

VÁNOČNÍ JARMARK   Vážení rodiče, na setkání s Vámi se velmi těšíme ALE!

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace a vyhlášením nouzového stavu, se kterým se pojí řada opatření, není možné náš tradiční VÁNOČNÍ JARMARK uskutečnit. Nemůžeme Vám nabídnout vánoční dobroty k jídlu a pití na místě, nemůže Vám zazpívat náš sboreček Broučci (už by se vytvořila velká skupina osob).

Místo toho Vás zveme na ADVENTNÍ PROCHÁZKU ZAHRADOU. Projděte se celou naší zahradou, cestou potkáte několik zastavení, kde najdete milé drobnosti - dárečky i dobroty na ochutnání doma. Můžete zavěsit ozdobičku na náš vánoční stromeček - kdo hledá najde 😉.

Považujeme za důležité Vás všechny poprosit o dodržování 3R:

Dodržujte ROZESTUPY, použijte RESPIRÁTOR k zakrytí dýchacích cest, na RUCE - použijte dezinfekci.

Zaměstnanci školy dodržují veškerá opatření včetně testování bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou očkovaní (téměř všichni očkovaní jsme).

Vánoční jarmark 2021zm

Vánoční focení bude probíhat 8. a 9. listopadu. Více informací ve třídách.

MS foceni 21

Stromy do třetice. Ve čtvrtek 21.10.2021 přibyla na naší zahradu další vrbová stavba. 

2021 10 21 000012021 10 21 000022021 10 21 000032021 10 21 00004

Slunečné a teplé počasí provázelo letošní oslavu Dne stromů  která tradičně probíhala na naší školní zahradě. Leto oslava připadla na středu 20. října 2021. Kromě tradičních her a úkolů nás čekalo velké zalévaní nově vysazených listnáčků. 

DS 01DS 03DS 02 Fotogalerie

REPORTÁŽ      

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří nám přišli v úterý 19. října 2021 pomáhat s výsadbou stromů na naší školní zahradě. Děti byly rodičům skvělými pomocníky a byla radost pozorovat sehrané páry. Však práce bylo hodně a bez Vaší pomoci bychom to nezvládli. Nyní je na nás abychom s dětmi o stromy pečovali a zajistili jim vydatnou zálivku. 

Celkem se vysazovalo 25 kusů dřevin, z toho 10 vzrostlých až 3 m vysokých listnáčů: dub, lípa, javory, jeřabiny, břízy, 5 ovocných stromů: jabloň, hruška, 2x švestka, broskvoň a keře, jejichž plody budou potravou pro ptactvo.

za str01 za str10 za08 za str15 FOTOGALERIE

  Den stromů 2021 02  Den stromů 2021 01

Bloger měsíce!

Získali jsme toto ocenění za příspěvek BRAMBORAČKA třídy Motýlků. Gratulujeme a máme velkou radost!!!

Drakiáda 2021

V minulém školním roce jsme se zapojili do projektu Skutečně zdravá škola. Tento program obohacuje náš školní vzdělávací program o nové vzdělávací a výchovné prvky. Je to společná práce a snažení nás všech (zaměstnanců školy), ale i Vás rodičů.

Milí rodiče, ani jste se nenadáli a plnili jste první úkol v tomto školním roce. Připravovali jste dětem zdravou svačinku na výlet do lesa. A musíme Vás moc pochválit! Děti měly krabičky naplněné nakrájeným ovocem či zeleninou. Je vidět a je skvělé, že Vám na zdravém stravování záleží, máme z toho velkou radost. Věříme a těšíme se, že v této oblasti budeme spolupracovat a tím přispějeme ke zdraví Vašich Našich dětí. 

Zde se můžete podívat na příspěvky na našem školním blogu Skutečně zdravé školy

 Zdravá svačinka MOTÝLCI Zdravá svačinka SLUNÍČKA

Výlet do lesa a zdravé svačinky z domova!