S PLATNOSTÍ OD 26.1. 2021 do odvolání      

NEVSTUPUJÍ RODIČE DO BUDOVY MATEŘSKÉ ŠKOLY

 Vážení rodiče,

V návaznosti na prodloužení krizových opatření pro oblast školství a vzhledem k vývoji situace v naší škole, je nutné přistoupit k tomuto opatření.

Opatření se týká OMEZENÍ VSTUPU TŘETÍCH OSOB (mimo děti a zaměstnance) DO PROSTOR ŠKOLY - viz informace MŠMT. Vstup třetích osob je umožněn pouze ve výjimečných případech.

Pro předání dítěte do MŠ vyčkejte po zazvonění na příchod zaměstnance školy, který si od Vás dítě převezme u vstupních dveří do pavilonu a předá učitelce do třídy. Oznamte čas vyzvednutí, aby odpoledne mohla paní učitelka dítě připravit – zajistit obléknutí.

Děkujeme za pochopení a spolupráci. Věříme, že společně dokážeme zvládnout i tuto situaci. ŠJ

Vážení rodiče,

doplňuji předchozí informace: Třída SRDÍČEK je od 25.1. 2021 uzavřena, třída ŽABIČEK má pouze dopolední provoz, ostatní třídy zatím bez omezení. Dále budeme postupovat podle pokynů KHS ÚS a průběžně Vás budeme o situaci informovat. Všichni kteří byli v rizikovém kontaktu již byli kontaktováni KHS ÚS.      ŠJ - 24.1.2021 

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat, že vzhledem k výskytu dalšího případu onemocnění COVID 19 v naší škole, bude od pondělí 25.1.2021 uzavřena třída Srdíček. Rodiče dětí, které byly dne 18.1. 2021 v kontaktu s nakaženou osobou bude v nejbližší době kontaktovat KHS ÚK, které jsem předala kontakty.Týká se to i několika dětí ze tříd Žabiček a Motýlků. Bližší informace k organizaci provozu školy v následujících dnech, Vám sdělíme hned, jak budeme mít další pokyny z KHS ÚK. Informace jaká se Vás konkrétně týkají opatření, Vám sdělí pracovník KHS ÚK. Pokud se situace týká Vašeho dítěte, snažte se omezit kontakty s dalšími osobami, aby nedocházelo k dalšímu šíření a zbytečně jste nevystavovali možné nákaze další členy rodiny a přátele ve svém okolí. V případě dotazů pište na můj email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Budu se snažit co nejrychleji reagovat. Děkuji. Šárka Jílková

Vážení rodiče,

od pondělí 11.1.2021 bude běžný provoz ve všech třídách mateřské školy.

Třída Včeliček bude v provozu od 7:30 do 14:30 hodin. Samozřejmě lze děti z této třídy přivádět ráno do třídy Fialek, která je v provozu od  6:00 do 16:30 hodin a stejně tak si je zde i vyzvedávat. Nicméně Vás chceme poprosit, abyste toto využívali skutečně omezeně a pouze pokud nemáte jiné řešení. Tato prosba platí i pro rodiče a děti z ostatních tříd.

V současné situaci chceme minimalizovat setkávání tříd. Jedině tím můžeme omezovat množství kontaktů a možnost šíření onemocnění. Jak se již ukázalo, děti žádné obtíže a příznaky nemají. Bohužel u dospělých to tak není, což se projevilo i na nemocnosti zaměstnanců školy. Proto, prosím, berte toto jako žádost o spolupráci, nikoli jako snahu z naší strany Vám nějakým způsobem komplikovat soukromý a pracovní život. Jedině zvýšenou opatrností a dodržováním pravidel (roušky, rozestupy, hygiena) se nám podaří udržet provoz školy, což je jistě v zájmu nás všech. 

Pokud nebude do pondělí 11.1.2021 někdo další ze zaměstnanců pozitivně testovaný, či v karanténě, tak platí toto oznámení. V opačném případě Vás budeme neprodleně o situaci informovat zde a případně telefonicky.

Děkuji za pochopení a spolupráci. Přeji Vám všem pevné zdraví.  Šárka Jílková, ředitelka MŠ

 

Nadále připravujeme distanční vzdělávání. Pokud potřebuje vytisknout pracovní listy, opět kontaktujte své paní učitelky, taktéž v případě dotazů.

Tři králové je sedmý soubor úkolů naší distanční výuky.

Vážení rodiče,

vzhledem k velkému počtu nemocných zaměstnanců školy, nebo zaměstnanců školy v karanténě, bude mateřská škola od 4.1.2021 fungovat v omezeném provozu. 

Třídy Včeliček, Sluníček a Žabiček budou do odvolání otevřeny pouze dopoledne, Fialky, Motýlci a Srdíčka budou v provozu normálně (zatím). Vzhledem k současné epidemiologické situaci nelze třídy spojovat. Na doporučení KHS dávejte děti do školky, skutečně pouze v nevyhnutelných případech a skutečně zdravé (bez známek nachlazení a pokud jste dodržovali opatření a v průběhu vánočních prázdnin jste se snažili co nejvíce izolovat). V současné chvíli jsme na hraně a pokud onemocní další zaměstnanci, tak s největší pravděpodobností bude škola uzavřena. Z tohoto důvodu není možné spojovat jednotlivé třídní kolektivy. Od 6.00 hodin bude otevřena třída Fialek, Srdíčka od 6:30, ale pokud máte možnost přivádějte dítě až do své třídy, stejně tak odpoledne při rozcházení. Dovoluji si proto apelovat na vzájemnou ohleduplnost a solidaritu, bez které se nepodaří chod školy udržet. Před vánočnímu prázdninami docházel do tříd téměř plný počet dětí a potvrdilo se, že děti jsou většinou zcela bezpříznakové a přesto pozitivní. Než se podaří všem nemocným zaměstnancům uzdravit (a ne všichni mají lehčí průběh onemocnění Covid-19) bude škola fungovat v tomto omezeném režimu. 

Děkuji za pochopení, přeji Vám všem pevné zdraví a úspěšný rok 2021.  Šárka Jílková, ředitelka MŠ

 

 

Vážení rodiče,

přejeme Vám krásné a šťastné Vánoce. Nacházíme se zrovna v ne příliš jednoduché době, ale hledejme to pozitivní (ne test  na Covid-19). PozItivní ve smyslu, že se musíme zastavit, trávit čas se svými nejbližšími a myslet na to jak potěšit ty se kterými se nemůžeme setkat. Pro všechny je tato situace těžká, ale věřte že bude líp. Za naši školku a všechny zaměstnance Vám přeji krásné Vánoce a úspěšný a šťastný rok 2021. Š.J.

PF 2021

 

Také letos jsme mysleli na opuštěná zvířátka. DĚKUJEME VÁM VŠEM ZA PRAKTICKÉ DÁRKY. Letos jsme díky Vám opět podpořili útulek v Jimlíně, kde se starají o opuštěné pejsky a kočičky. Nadílka byla opravdu velká a radost ještě větší. 

Adventní kalendář Jimlín 2020 PHOTO 2020 12 21 14 54 01PHOTO 2020 12 21 14 54 01 1

PHOTO 2020 12 21 14 54 00PHOTO 2020 12 21 14 54 00 1PHOTO 2020 12 21 14 54 00 2PHOTO 2020 12 21 14 53 59PHOTO 2020 12 21 14 54 02

Vážení rodiče,

připravili jsme další vzdělávací nabídku, tentokrát s názvem TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA. Kdo do školky stále chodit nemůže, má nadále možnost využívat tuto formu vzdělávání. Přejeme Vám všem krásný a poklidný adventní čas. 

čertoviny 2020

Vážení rodiče,

počet docházejících dětí do mateřské školy se zvyšuje. Zvýšil se i počet docházejících dětí pro které je předškolní vzdělávání povinné. Stále ale některé děti do školky ještě chodit nemohou. Připravili jsme proto další ucelený tematický blok DISTANČNÍ FORMOU, aby nikdo nebyl ošizen o úkoly a povídání. Děti, které do školky dochází plní vzdělávací nabídku shodnou s náplní tematického celku obohacenou o další nápady a podněty podle potřeb dětí. 

Snad nám bude příští rok přáno sejít se s Vámi na akcích, které v tento čas pro Vás a Vaše děti každoročně připravujeme. Letos se bohužel náš tradiční školkový Vánoční jarmark neuskuteční. Nemůžeme Vás pozvat ani na vánoční posezení do tříd. Přesto se pokusíme naše tradice zachovat a adventní čas si s dětmi a s Vámi užít společně, jak jen to bude možné.  

Přejeme Vám všem krásný a poklidný adventní čas. 

advent MĚSTO 01advent MĚSTO 02keramika ozdoby 220201113008

Děti tvořily ozdoby z keramiky na adventní výzdobu náměstí.