Již po několikáté se děti z naší školky zúčastnily průvodu v podobě čmeláčků a berušek. Tento hmyz poletuje v okolí chmelnic. Tentokrát putoval od Chmelového majáku na náměstí svobody.

 

 

Letos jsme se opět zúčastnili akce Tvoříme z odpadu. Pořadatelem soutěže je Městský úřad Žatec, stavební a vyvlastňovací úřad, životní prostředí. /kolem bylo vytvořit knihu či leporelo z vytříditelných složek odpadu (např. PET lahve, větve, plechovky, látky …) jakoukoliv technikou na téma „Chmel“. Pustili jsme se do tvoření. Na zahájení výstavy vystoupil i pěvecký sboreček Broučci naší mateřské školy pod vedením paní učitelek Radky Maškové a Petry Komorášové.

 

Naši malí sportovci společně se svými rodiči se pilně připravují na XVI. Všesokolský slet, který se koná v prvním červencovém týdnu v Praze. Dnes bylo možné, díky pěknému počasí, zkoušet skladbu pro rodiče a děti na naší školní zahradě. Naše školka jako jediná ze Žatce bude reprezentovat své město na společném vystoupení v Praze. Skladba pro rodiče a děti s názvem MÉĎOVÉ je veselá a hravá a všichni si ji užívají. Velký dík patří paní učitelce Bohunce Černé, že ve svém volném čase nácvik skladby vede a stejně tak velký dík patří rodičům, kteří se s takovou velkou chutí do cvičení zapojili. 

 

Ukázka ze setkání s RNDr. Pavlem Pešatem, Ph.D. na téma Využití programovatelné hračky Bee-bot k rozvoji (nejen) algoritmického myšlení.

 

 

 

 

 

Toto setkání proběhlo ve třídě Sluníček v pondělí 20. listopadu. Oslovili jsme pro toto setkání lektorku - knihovnici paní Janu Hrbkovou z Městské knihovny Louny. Každý rok v březnu jdeme do lounské knihovny na návštěvu a tak jsme byli rádi, že máme možnost pozvat paní Hrbkovou zase k nám do školky. Přivezla s sebou obrovské množství knih, málem nestačilo místo ve třídě. Když byly rozmístěny všechny knihy tak, abychom mohli prohlížet a hledat tituly o kterých se mluví, tak začalo povídání. Společně s rodiči jsme diskutovali o tom, proč dnes děti nečtou a jak se to projevuje v mluveném projevu dětí. Také o tom, že děti dnes dávají přednost moderním technologiím a na knihu zapomínají. Co by měli dospěláci dělat, aby byla pro děti knížka přitažlivá, jak si užívat společné chvilky s dítětem nad knihou a proč je to tak moc důležité. Povídali jsme si o výběru knih pro děti, o tom, jak dětem číst, jak si připravit prostředí, naladit se, jak udržovat pozornost v průběhu čtení a jak  zapojit dítě do předčítání. Samozřejmě nechyběla ukázka knih, kde měli rodiče skutečně velkou možnost se inspirovat a objevit knihy zajímavé právě pro jejich dítě. Paní lektorka ochotně odpovídala na dotazy a byla mile překvapená, jak jsou rodiče aktivní.  Rodiče se také svěřovali se svými zkušenostmi z domácího čtení. Atmosféra byla velice příjemná. 

   ...  aneb kdo se bojí, nesmí do školky. Ale ne, jen nesměl v úterý 31. 11. do tělocvičny, kde byla připravena stezka odvahy. Většina dětí jít chtěla a po překonání cesty je čekala sladká odměna.

Jak jsme již každým rokem zvyklí, i letos jsme na zahradě naší školky slavili Den stromů. Opět nám byli pomocníky studenti žatecké zemědělské školy a o zábavu nebyla nouze. Toto dopoledne jsme zahájili oblíbenou písní dvojice Svěrák-Uhlíř - Stromy a zvesela jsme se tedy mohli pustit do plnění rozličných „stromových úkolů“. Vyzkoušeli jsme si frotáž listu, házení šiškami do kruhu, třídění plodů nebo sběr listů dle barev. Bylo toho samozřejmě mnohem víc a ani jsme všechny úkoly nestihli, protože důležitou součástí pestrého dopoledne bylo také sázení břečťanu. Takže teď už zbývá jen věřit, že se mu u nás bude dařit.

V úterý 26. 9. 2017 naše mateřská škola pořádala 1. tematické setkání s rodiči zaměřené na bezpečnost dětí (nejen) na silnici. Toto setkání se konalo ve spolupráci s Městskou policií Žatec a s lektorem v oboru dopravní výchovy, Ing. Pešinou. Ti si pro rodiče připravili povídání, které bylo zaměřeno na naše nejmenší a jejich bezpečnost nejen na silnici. Toto setkání probíhalo v rámci projektu "Šablony pro MŠ Bratří Čapků 2775, Žatec" (více info v sekci Aktuality - Zapojení do projektu). Pevně věříme, že se rodiče v mnohém poučili nebo si alespoň zopakovali to nejzákladnější. V jiném případě slyšeli to, co dobře znají a budou společně s námi působit na děti a budou jim příkladným vzorem při správném chování - nejen ohledně dopravní výchovy :-)

Pro děti bylo připravené dopravní hřiště, kde si společně s rodiči mohli vyzkoušet jízdu usměrněnou základními dopravními značkami. Věříme, že vám setkání přineslo nové poznatky a že jste si ho společně se svými dětmi užili. Těšíme se na brzké setkání a opět věříme v hojnou účast. :-)