Pokračujeme v šití roušek, dodáváme do Nemocnice Žatec, vojákům, MÚ Žatec, Dětské onkologii Praha Motol, do místních obchodů, poštovním doručovatelkám, občanům kteří se na nás obracejí...

K dnešnímu dni včetně víkendu jsme ušily 2240 roušek. Začaly jsme s šitím roušek s kapsou pro případné vložení filtru z nanovláken. Technická univerzita v Liberci, která nanovlákno vyvinula, rozšiřuje výrobu a doufáme, že bude brzo dostupné pro všechny.

Děkujeme všem rodičům a lidem z okolí, kteří nás zásobují látkou, gumičkami, bavlněnými tkalouny. Děkujeme za podporu a myslíme na Vás! Moc si přejeme, aby se situace co nejdříve vrátila do normálu. Těšíme se, že se s Vámi budeme opět denně vídat.

Společně to zvládneme. 

200324 015200324 018200324 025200324 033200324 037

fotogalerie

Vážení rodiče,

pokud potřebuje vystavit Žádost o ošetřovné, kontaktujet mateřskou školu e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na telefonním čísle 774 808 151. Vyplněný tiskopis Vám zašleme na e-mail, nebo po domluvě můžete vyzvednout osobně v MŠ. Neváhejte nás kontaktovat.

V současné době jsou zaměstnanci školy na pracovišti (vyjma DPN). Zaměstnanci naší školy se rozhodli pomáhat a již od pondělí 16.3. 2020 šijeme roušky. Obrací se na nás mnoho zájemců z řad obyvatel, ale také pracovníci z obchodů i z velkých firem. Snažíme se vyhovět a podělit všechny.

Látky na roušky jsme využily částečně z darů od Vás rodičů, kteří nás průběžně zásobujete zbytky látek z domácností, ale  přicházejí k nám i lidé s žádostí o roušku a nabídkou látek. Děkujeme! Teď se to opravdu hodí a díky Vám můžeme šít a pomáhat kde je to potřeba. Vyčerpali jsme již zdroje látek z vlastních domácností.  V současné nám chybí bavlněné stuhy a gumičky.

Vzhledem k tomu, že šijeme ve třídách, tak se může stát, že se do školky nedozvoníte - je otevřena pouze brána u vstupu do do kuchyně. Pro kontakt proto využívejte výše uvedené telefonní číslo.

 šijeme roušky06 03 2020šijeme roušky07 03 2020šijeme roušky02 03 2020šijeme roušky16 03 2020

galerie šijeme roušky

 

Člověk s rouškou není nakažený, ale ohleduplný

Ani v době uzavření MŠ nezahálíme a pracujeme na výrobě roušek, které se v této době velice nečekaně staly nedostatkovým zbožím. Cítíme však také potřebu šířit mezi lidmi pravdivé informace o jejich důležitosti a správném použití. Věnujte tedy, prosím, chvíli svého času následujícím řádkům.

Rouškou nechráníte jen sebe, ale především všechny ostatní ve svém okolí. Rouška zdravého člověka před nákazou na 100 % neochrání, riziko nákazy ale přesto zmenší. Nemocný člověk však díky roušce nemoc šířit dál nebude. Potkají-li se dva lidé (kteří nevědí zda jsou nosiči či nikoli) a nebudou mít roušku, je rozšíření nákazy velmi pravděpodobné. Potkají-li se dva lidé (z nichž jeden bude např. asymptomatický nosič aniž by o tom věděl) a budou mít oba roušku, nákaza se s největší pravděpodobností dále nerozšíří. Budeme-li nosit roušky všichni, rychlost šíření nákazy můžeme v ČR velmi výrazně snížit. 

 

Argumenty, proč by (i zdánlivě) zdravý občan měl nosit roušku naleznete například zde: 

Roušky a kritické myšlení #RouškyVšem (Petr Ludwig) 

Jak používat roušku: 

  • Roušku noste vždy, pokud se cítíte nemocní, kýcháte, kašlete… 
  • Roušku noste i když se cítíte dobře a jdete na nákup, k lékaři, do lékárny atp. 
  • Před nasazením roušky použijte dezinfekci na bázi alkoholu nebo si umyjte ruce mýdlem a vodou (min 20 s) 
  • Rouškou si zakryjte nos a ústa a ujistěte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. 
  • Během nošení se roušky nedotýkejte, pokud tak učiníte, použijte na ruce dezinfekci nebo si ruce umyjte mýdlem a vodou. 
  • Jakmile je ústní rouška vlhká, vyměňte ji za novou.  
  • Roušku sundávejte vždy zezadu (za tkaničky/gumičky), vůbec se nedotýkejte přední části. Bavlněnou roušku určenou pro opakované použití vložte do nejlépe uzavíratelného igelitového sáčku (jste-li mimo domov a potřebujete si roušku vyměnit). Pokud si roušku sundaváte doma, ideálně ji rovnou dejte vyprat (min. teplota 60°C)/vyvařit. Jednorázová rouška po použití patří do uzavřeného koše. 
  • Po sundání roušky si ruce znovu umyjte  
  • Po uschnutí roušku ještě vyžehlete (včetně tkaniček).  

Důvěřujte pouze kvalitním zdrojům informací! 

 

Relevantní informace o koronaviru najdete například zde:

Web O koronaviru

Okoronaviru.cz

Web MZCR 

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 

SZU Státní zdravotní ústav 

http://www.szu.cz/tema/prevence/2019ncov 

WHO - Světová zdravotnická organizace 

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019 

Děkujeme, že jste ohleduplní.

#rouskanenihanba#RouškyVšem#Masks4All 

Vážení rodiče,

na základě Usnesení Vlády České republiky ze dne 15. 03. 2020 č. 219 o přijetí krizového opatření se s účinností od 17. 03. 2020 od 06:00 hod. dočasně uzavírají provozy Mateřských škol a Jeslí na území města Žatce.

Pro zaměstnance bezpečnostních sborů, Obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníky ozbrojených sil zůstává v provozu mateřská škola při MŠ Žatec, U Jezu 2903, jejíž pracovní (provozní) doba je od 06:00 hod do 16:30 hod (kontakt 415 726 181, 736 629 843, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tento provoz je zajištěn od 17. 03. 2020 od 06:00 hod.

aktualizováno 13.3.2020  - 13:30

Na základě rozhodnutí zřizovatele zůstává mateřská škola v provozu.

Děti budou podle možností školy (počtu zaměstnanců) spojeny. Které třídy budou v provozu upřesníme v pondělí 16.3. 2020 při příchodu do MŠ. Ráno od 6:00 hodin je otevřena třída Fialek (modrý pavilon). Děkujeme za pochopeni.

POUŽÍVEJTE DEZINFEKCI. U vstupu do budovy bude připraven dezinfekční prostředek na ruce. Buďte důslední.

Přivádějte do mateřské školy pouze zdravé děti. Buďte ohleduplní.

Iinformujte školu o případném kontaktu s osobami, které pobývaly v rizikových oblastech. Buďte  féroví.

Doporučujeme v s souladu s doporučením MŠMT viz předchozí příspěvek, pokud máte možnost zůstat s dítětem doma (mateřská dovolená, rodič bez zaměstnání), učiňte tak.

Podle vývoje situace budeme informovat o případných změnách. Budeme to hlídat.

Děkujeme za spolupráci. 

Pro informace volejte: 774 808 151

Okresní hygienická stanice - 477 755 610
Krajská hygienická stanice - 477 755 110 
MěÚ - úsek školství             - 724 808 604

 

Vzhledem k aktuálnímu vývoji a obtížné dostupnosti webu MŠMT, zaslal Krajský úřad Ústeckého kraje školám následující informace:   

Oficiální informace MŠMT k nouzovému stavu (vše je uveřejněno též na webu KÚÚK) - celé znění čtěte zde

Vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav a zakázala osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu na:

ZUŠ (nově), zájmové vzdělávání ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání (nově), jazykové školy (nově), jednoleté jazykové pomaturitní kurzy (nově), ZŠ,  SŠ a konzervatoře,  VOŠ.

Usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu nahrazuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3. 2020.

Přestože se usnesení vlády výslovně netýká mateřských škol a lesních mateřských škol, doporučujeme zvážit omezení nebo přerušení provozu mateřské školy. 

Vážení rodiče,

z rozhodnutí zřizovatele zůstávají mateřské školy v provozu. Vývoj situace je sledován, o případné změně budete informováni na webu školy, na webu MěÚ, na nástěnkách v šatnách dětí.

Pro informace můžete v průběhu celého dne zavolat na telefonní číslo: 774 808 151 - MŠ

Nadále platí všechna hygienická opatření a doporučení z předchozí zprávy viz příspěvek níže.

Doporučujeme, pokud máte možnost nechat si dítě doma, učiňte tak. Minimalizujte pobyt dítěte v kolektivu.

Přivádějte do školy pouze zdravé děti, buďte ohleduplní, nepodceňujte situaci. Děkujeme

Okresní hygienická stanice - 477 755 610
Krajská hygienická stanice - 477 755 110 
MěÚ - úsek školství             - 724 808 604

 MěÚ vyjádření

Vážení rodiče,

podle prohlášení vlády se zrušení výuky netýká mateřských škol, uzavření mateřských škol je na rozhodnutí zřizovatele.

Dnes proběhlo jednání ředitelek MŠ s paní starostkou Mgr. Zdeňkou Hamousovou a dalšími kompetentními osobami zřizovatele. Během zítřejšího dopoledne – 11.3.2020 bude učiněno rozhodnutí, zda budou žatecké mateřské školy uzavřeny. O tomto a případných dalších opatřeních budou rodiče neprodleně informování na webu MÚ, na webu MŠ, na nástěnkách v šatnách dětí.

V rámci opatření by bylo vhodné informovat učitelky o pobytu v zahraničí, případně o tom, že jste byli v kontaktu s osobami, které pobývaly v rizikových oblastech, nebo jsou v karanténě.

Věnujte zvýšenou pozornost hygieně, v šatnách využívejte k mytí rukou připravené hygienické prostředky.

Děti si umyjí ruce při vstupu do třídy pod dohledem dospělé osoby (učitelka, rodič).

Při vstupu dítěte do třídy bude zajištěn vstupní filtr.

Ve škole bude zvýšena četnost dezinfekčních cyklů.

Telefonní kontakt školy pro  informace: 774 808 151 (celodenní)

Okresní hygienická stanice Louny: 477 755 610   Krajská hygienická stanice: 477 755 110

Sledujte prosím informace a dbejte výše uvedených pokynů. Děkujeme

V naší mateřské škole jsme začali používat ucelený systém pedagogické diagnostiky školní zralosti iSophi. 

Při použití projde pedagog s dítětem sadu úkolů (cca během 30 minut). Vyhodnocení následně pomáhá se zacílením aktivit pro podpoření dítěte v oblastech, které má oslabené. 

Pro rodiče budou mít naši pedagogové podrobnější informace o stavu připravenosti dítěte. Získané informace také umožní navrhnout vhodné aktivity pro domácí přípravu.

Blíží se zápis do prvních tříd, proto jistě oceníte informace, které Vám mohou paní učitelky poskytnout. Do konce března by měly být diagnostikovány všechny děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání. 

Pedagogická diagnostika iSophi

 

Ředitelství mateřských škol v dohodě se zřizovatelem Městem Žatec vyhlašují

 ZÁPIS K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ pro školní rok 2020 – 2021

který se uskuteční ve dnech 

ÚTERÝ    5. května 2020 od 8:00 do 13:00 hodin

STŘEDA  6. května 2020 od 8:00 do 13:00 hodin

 

Předškolní vzdělávání je povinné pro děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 včetně.

 Město Žatec stanovilo jeden školský obvod pro všechny mateřské školy na celém území města:

Mateřská škola speciální, Žatec, Studentská 1416, okres Louny

Mateřská škola Žatec, Studentská 1230, okres Louny

Mateřská škola Žatec, Fügnerova 2051, okres Louny

Mateřská škola Žatec, U Jezu 2903, okres Louny

Mateřská škola Žatec, Otakara Březiny 2769, okres Louny

Mateřská škola Žatec, Bratří Čapků 2775, okres Louny

Základní škola a Mateřská škola, Žatec, Dvořákova 24, okres Louny

RODIČE NEBO ZÁKONNÍ ZÁSTUPCI, KTEŘÍ ZAPISUJÍ DÍTĚ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY, PŘEDLOŽÍ OBČANSKÝ PRŮKAZ NEBO JINÝ PRŮKAZ TOTOŽNOSTI A RODNÝ LIST DÍTĚTE! 

Zápis se stanovuje v souladu s ustanovením § 34 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).