Vážení rodiče,

v době  jarních prázdnin  17. – 21. 2. 2020  budou v provozu třídy v pavilonu s modrou střechou - Fialky a Sluníčka.

Vyšetření proběhne 11. března během dopoledne. Poplatek 150,- lze uhradit u paní učitelek ve třídě. Případné další informace na nástěnkách v šatnách dětí, u paní učitelek.

Vážení rodiče,

v mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost ochránit své dítě před vznikem pozdějších komplikací.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

✓ Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. Čím dříve je u dětí oční vada zjištěna a včas korigována, tím vyšší je pravděpodobnost jejího úspěšného vyléčení.

✓ Velký podíl na vzniku dioptrických očních vad včetně šilhání a tupozrakosti má rovněž dědičnost. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

✓ Jedním z důsledků nezjištěné a neléčené vady zraku u dětí je riziko vzniku úrazu. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

PRIMA VIZUS

školní zralost

UPOZORNĚNÍ NA ZVÝŠENÝ VÝSKYT RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ.

V současné době je více než 50% dětí v naší mateřské škole nepřítomno z důvodu nemoci. Podobné je to i u zaměstnanců školy.

Z tohoto důvodu je nezbytné učinit určitá organizační opatření, abychom mohli zajistit provoz školy pro docházející zdravé děti.

Třídy se budou spojovat. Do odvolání je nyní uzavřena třída Žabiček.

Další informace o rozdělení tříd budou průběžně podle situace aktualizovány na nástěnkách v šatnách dětí, na webu školy, případně se můžete informovat u paní učitelek.

Děti ze třídy Včeliček potěšily svým čertovským vystoupením kamarády z Lormu. Předvánoční čas je jako stvořený pro krásná setkání.

A3 191206 011A3 191206 014A3 191206 013A3 191206 007

Děti ze Srdíček se zase vypravily za kamarády na dětské oddělení v Nemocnici Žatec a předali jim ozdobené sáčky s drobnými dárečky. Děti se přesvědčily, že laskavost plodí laskavost - přišla jim krásná odpověď.

I 191113 003I 191113 009 a odpověď I 191120 002

Děti z naší školky nosily také dárky pro opuštěné zvířecí kamarády v Útulku Jimlín. Poděkování patří všem kdo takto štědře do naší sbírky přispěli. Určitě jsme chlupaté kamarády rozveselili a přejeme jim, aby našli nový domov. Klikněte na poslední fotku a třeba si vyberete kamaráda ;-) a také uvidíte jak velké to bylo stěhování. Dárků bylo opravdu hodně, ještě že se všechny vešly paní učitelce Andrejce do auta a stihla tak dárky nadělit pejskům a kočičkám pod vánoční stromeček.

I 191202 004I 191202 005nadílka do útulkuNadílka Jimlín 06 12 2019

pf 2019 2

Mateřská škola bude v době vánočních prázdnin uzavřena  od 23.12.2019  do 1.1.2020

Pozvání na vánoční setkání tříd.

Motýlci a Včeličky                                    Srdíčka                           Fialky                          Sluníčka                                   Žabičky

III pl Besidka19I pl Besidka19A1 pl Besidkabesídka A2II pl Besidka19

Čertoviny 2019