Kroužek mažoretek je v letošním roce 2008-2009 opět naplněn 26 děvčaty ve věkovém složení 5-7 let

Do kroužku jsou děti zařazovány podle svého zájmu. Předpokladem je hudebně-pohybové nadání.

Cílem kroužku je vytvořit kladný vztah k hudbě, pohybu. Prohloubit vazby mezi dětmi ze všech tříd školy.
Naučit se vnímat hudbu, její rytmus. Po zvládnutí základních pochodových kroků se děvčata naučí jednoduchým prvkům s hůlkou.( Děti, které v kroužku již pokračují mají tyto dovednosti osvojené) . Důležité je přihlížet k indiv.zvláštnostem a schopnostem dětí.
Jak se již osvědčilo v letech minulých, tak i letos si hudbu děti vyberou samy z pestré nabídky, která je pro ně řipravena.Společně také tvoříme choreografii Akce, prezentace školy- při akcích školy a města ( např. Čarodějnický rej města Žatec, Zahradní slavnost...)

Věřím,že i v letošním roce budou děti spokojené a kroužek mažoretek bude reprezentovat naší školu při akcích města a mateřské školy.

Radka Mašková

Fot104 1Fot104 2Fot104 3