květen lavicky 13 05 2019květen lavicky 14 05 2019 opravené lavičky Kvardaopravené lavičky Kvarda1

posezení HL posezení HL 1     

Jaro už nás zase volá na naši zahradu. Máme spoustu práce, ale také plno zábavy...

Maminka ze Sluníček nám přijela zkrášlit další kout zahrady. Darovala a zasadila magnolii a tři tavolníky. DĚKUJEME.  Motýlci zavěsili krmítka pro ptáčky, připravili květinový záhon pro motýly (ty opravdové motýlky s křídly) a vyrobili hmyzí domeček. Sluníčka mají plné ruce práce, ale také si najdou čas na flétničky. Srdíčka si užívají her a slunečného počasí. Žabičky tvoří z kamenů a přírodnin.

motýlci 01 03 2019Drahuška sází 07 04 2019flétny na zahradě 01 04 2019srdíčka 02žabičky 02 04 2019

VÍCE ZDE VE FOTOGALERII

JARO      LÉTO      PODZIM      ZIMA

 

 ZIMA na naší zahradě je kouzelná 

SRDÍČKA pozorují, zkoumají a pečují o zahradu  

DEN STROMŮ:  2018   2017   2016   2015   2014   2013

JAK ROSTE KOPEC? No, to prostě musíte mít kolem sebe ty správné lidičky a jde to! I na takové placce vyroste kopec. Rodiče nám pomáhají, moc děkujeme a užijeme si to. Takový kopec se vážně hodí! Kdo chcete vědět více, klikněte si na foto!

 A2 181026 006

ZAHRADNÍ ZAJÍMAVOSTI - ohlédnutí. Co vše se na naší zahradě událo!?! 

MOTÝLCI si to umí na zahradě pořádně užívat. A nejsou to žádní lenoši! Umí pečovat o rostliny, ale nebojí se ani výšek, důležité je jištění a to paní učitelky zvládají 

SÁZENÍ OVOCNÝCH KEŘŮ - těšíme se až budeme sklízet, zatím bude potřeba zalévat 

HERNÍ PRVKY je potřeba pravidelně ošetřovat nátěrem. Ještěže máme tak šikovné paní uklízečky 

SLUNÍČKA pečují o zahradu a zkoumají barvy v zahradě

 

IGLŮ z vrbiček? To je přece skvělý nápad! Děkujeme 

iglů1  více informací zde

PRÁCE NA ZAHRADĚ, jarní úklid 


VČELIČKY Na chvilku fotografem / To je ale záhada, zoologická zahrada / Objevujeme materiály a povrchy - Ze života stromů 

  

PLÁNUJEME - radíme se a plánujeme co by se nám líbilo na zahradě vybudovat. Velká inspirace pro nás byla konference ZAHRADA HROU, která proběhla v únoru 2018 Praze. 

Máme krásnou velkou zahradu, přijde nám ale málo využitá. Chtěli bychom naši zahradu proměnit na zahradu smyslů a poznání ve stylu přírodních zahrad, tak abychom mohli venku trávit co nejvíce času. Chceme co nejvíce činností, které děláme uvnitř přesouvat ven na zahradu.

Jsme ve fázi kdy o tom společně diskutujeme a zkoušíme co všechno, a jak nejlépe realizovat venku. Děti jsou v tomto směru skvělými pomocníky. Vše nové je naplňuje radostí a chutí hned vyzkoušet. Pobyt na naší školní zahradě si teď pořádně užíváme, protože společně pátráme po tom, co nám zahrada poskytuje. Nechceme promarnit žadnou příležitost. Hledáme, co stačí jen tak malinko poupravit a bude to hotové, ale také  máme větší přání. Věřte, že hledáme a důkladně zvažujeme. Ctíme také zásadu, že v jednoduchosti je krása.Také víme, že nejvíce radosti přináší to co si sami vybudujeme. Fantazii a tvořivost zase nejlépe rozvíjí to co není hotové, neměnné,  ale, to, co nabízí možnosti stále něco dělat, hledat, objevovat.

 Možná teď máte dojem, že vlastně nevíme co chceme, že to není konkrétní. Tak to Vás můžeme ubezpečit, že ty naše představy konkrétní jsou, a pořádně.  No a o tom Vás můžeme přesvědčit na našem prvním PIKNIKU, na který Vás srdečně zveme. To se nedá vyprávět, ani popisovat, to je potřeba vidět. Popovídáme si,užijeme si pěkné odpoledne a ukážeme vám co jsme vymysleli.  A HLAVNĚ, MOOC SI PŘEJEME SLYŠET VÁŠ NÁZOR A TĚŠÍME SE NA VAŠE NÁPADY. TAK CO, PŘIJDETE?

PIKNIK BUDE V PONDĚLÍ 28.5.2018

Zahrada1

Vítejte v sekci zahrada! Zde Vás budeme informovat o proměnách naší zahrady. 

KVĚTEN - MĚSÍC  ŠKOLNÍCH ZAHRAD